سایه بان انتخابات احمدی نژاد اصولگرایان احمدی نژاد

سایه بان: انتخابات احمدی نژاد اصولگرایان احمدی نژاد ستاد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری 96 اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی حادثه آزادشهر حاصل ورود نهادهای غیر اقتصادی به فضای معدنی کشور است

رئیس هیات عامل ایمیدرو فاجعه انسانی در معدن زغال‌سنگ زمستان یورت آزادشهر را ناشی از بی‌توجهی مدیریتی عنوان و تاکید کرد: این اتفاق از یک واگذاری غیراصولی به نهاد

حادثه آزادشهر حاصل ورود نهادهای غیر اقتصادی به فضای معدنی کشور است

حادثه آزادشهر حاصل ورود نهادهای غیر اقتصادی به فضای معدنی کشور است

عبارات مهم : ایران

رئیس هیات عامل ایمیدرو فاجعه انسانی در معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر را ناشی از بی توجهی مدیریتی عنوان و تاکید کرد: این اتفاق از یک واگذاری غیراصولی به نهادی که هیچ ربطی به اقتصاد ندارد سرچشمه می گیرد و حاصل واگذاری های حساب نشده و ورود نهادهای غیر اقتصادی به فضای معدنی کشور است.

مهدی کرباسیان – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت – در گفت وگو با ایسنا، ضمن بررسی اوضاع معدن در چهار سال دولت یازدهم، اشاره ای خاص به اتفاق انفجار در معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر استان گلستان داشت و در این باره گفت: یکی از مشکلاتی که جامعه معدنی ما از آن زحمت می برد واگذاری های غیرکارشناسی و بدتر از آن واگذاری واحدهای معدنی به اشخاص یا نهادهایی است که هیچ ربط و تخصصی به این حوزه ندارند که باعث ایجاد پرسشها در حوزه تولید و حواشی مانند آنچه در معدن آزادشهر با آن مواجه بودیم می شود.

حادثه آزادشهر حاصل ورود نهادهای غیر اقتصادی به فضای معدنی کشور است

وی با اشاره به اهمیت بالای استفاده از تجهیزات ایمنی و آموزش نیروی کار، اظهار کرد: بی شک عنوان آموزش یکی از اساسی ترین مواردی است که باید در معدن به آن توجه شود و براساس آمار این شرکت در سال گذشته ۴۸۳ دوره آموزشی جهت نیروهای کارگری و مهندسی برگزار کرد.

کرباسیان ادامه داد: اهمیت حوزه پژوهش و آموزش در ایمیدرو از آنجا مشخص می شود که از ابتدای سال ۱۳۹۲ بودجه آموزشی و پژوهشی این شرکت دو میلیارد تومان بود که زیاد آن نیز صرف مرکز تحقیقات خود شرکت می شد، در حالی که در سال ۱۳۹۵ بودجه شرکت توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور عزیزمان ایران به ۱۲ میلیارد تومان رسید.

رئیس هیات عامل ایمیدرو فاجعه انسانی در معدن زغال‌سنگ زمستان یورت آزادشهر را ناشی از بی‌توجهی مدیریتی عنوان و تاکید کرد: این اتفاق از یک واگذاری غیراصولی به نهاد

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین با اشاره به اهمیت تجهیز معادن و تجهیزات ایمنی، اظهار کرد: دو سال پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق این شرکت ۴۰۰ دستگاه گازسنج را خریداری کرد تا معادن کشور را تجهیز کند در حالی که ما تصمیم گرفتیم این تجهیزات را بدون سود به معادن بفروشیم به این نتیجه رسیدیم که اوضاع مالی معادن زغال سنگ به گونه ای نیست که توان خرید این تجهیزات را داشته باشد و ما نیز آنها را رایگان در اختیار آنها گذاشتیم که در این میان سهم معدن زمستان یورت هشت دستگاه بود که به همراه آموزش های ضمنی در اختیارشان قرار گرفت.

کارخانه سیمان در ونزوئلا باج بود

رییس هیات عامل شرکت توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور عزیزمان ایران (ایمیدرو) راجع به سرمایه گذاری در ونزوئلا و صادرات خدمات مهندسی به این کشور جهت ساخت کارخانه سیمان، تصریح کرد: یکی از طرح های نیمه تمامی که هنگام شروع کار دولت یازدهم وجود داشت طرح سیمان ونزوئلا بود که پیگیری هایی جهت اتمام آن صورت گرفت.

حادثه آزادشهر حاصل ورود نهادهای غیر اقتصادی به فضای معدنی کشور است

کرباسیان راجع به این طرح توضیح داد: زمانی که کار را شروع کردیم کار این کارخانه خوابیده بود؛ به طوری که حتی زمانی وزیر صنعت ونزوئلا به مجموعه سیمانی ورود می کند با لحن تندی با دست اندرکاران آن برخورد می کند که برخوردی شایسته با صنعتگران ایرانی نبود.

وی ادامه داد: این طرح فولادی در نهایت بعد از حدود دو سال تکمیل و به بهره برداری رسید و متاسفانه به علت نابه سامانی سیاسی و اقتصادی شدید کشور ونزوئلا تولید منظمی ندارد در حالی که این کشور به شدت به این محصول نیاز دارد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو فاجعه انسانی در معدن زغال‌سنگ زمستان یورت آزادشهر را ناشی از بی‌توجهی مدیریتی عنوان و تاکید کرد: این اتفاق از یک واگذاری غیراصولی به نهاد

پوپولیسم ونزوئلا را نابود کرد

رییس هیات عامل شرکت توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور عزیزمان ایران (ایمیدرو) بیان کرد: در حال حاضر کشور عزیزمان ایران مبلغ زیادی را از ونزوئلا طلبکار است که اسناد آن فراهم شده است و تاییدیه آن هم گرفته شده است هست، ولی به هرحال این کشور پولی جهت پرداخت به ما ندارد و توصیه ای که باید به آن اشاره کرد آن است که سیاست های مردم فریبانه و پوپولیستی باعث ورشکسته شدن این کشور شده است به گونه ای که دفعات قبلی که به این کشور سفر کرده بودم هر دلار آمریکا معادل شش پزوتا (واحد پول ونزوئلا) بود، ولی در سال ۱۳۹۴ که جهت افتتاح کارخانه رفته بودم ارزش هر دلار آمریکا ۷۸ پزوتا شده است بود و امروز آخرین خبرها حاکی از آن است که هر دلار آمریکا بیش از ۱۰۰۰ پزوتا قیمت دارد که اینها تماما حاصل سیاست های پوپولیستی است.

حادثه آزادشهر حاصل ورود نهادهای غیر اقتصادی به فضای معدنی کشور است

دولت یازدهم ۲.۵ برابر کل تاریخ معدن کشور عزیزمان ایران اکتشاف کرده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص دستاوردهای دولت یازدهم تصریح کرد: این دولت موفق شد در حوزه اکتشاف نزدیک ۲.۵ برابر تاریخ معدن کشور عزیزمان ایران فعالیت کرده است به گونه ای که از حدود ۷۰ سال پیش تا قبل از سال ۱۳۷۳ کل اکتشاف در حوزه معدن نزدیک به ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع بود ولی طی سال های گذشته تا امروز بیش از ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف شد.

کرباسیان اظهار کرد: حاصل این اکتشافات زیاد کردن ذخائر مواد معدنی به خصوص مواد معدنی که از ارزش بالایی برخوردارند مانند عنصرهای نادر خاکی که ظرفیت آن از ۳۰۰ هزار تن به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن زیاد کردن پیدا کرد یا معادنی بزرگ مانند معدن سنگان با زیاد کردن ذخائر بالایی مواجه شد به طوری که ذخائر سنگ آهن در آن منطقه به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن ارتقاء یافت.

فولاد نقطه قوت صنایع معدنی است

رییس هیات عامل شرکت توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور عزیزمان ایران (ایمیدرو) در ادامه با اشاره به آخرین اوضاع تولید فولاد و تکمیل زنجیره فولادی کشور، عنوان کرد: زمانی که نشانه گذاری ۵۵ میلیون تن تولید فولاد در سال ۱۴۰۴ مطرح شد بسیاری از کارشناسان اعلام کردند که این کار شدنی نیست و تصمیم غیرواقعی گرفته شده است است ولی ما موفق می شدیم ظرفیت تولید فولاد را امسال به ۳۰ میلیون تن برسانیم.

کرباسیان افزود: همچنین نقطه قابل افتخاری که در این زمینه وجود دارد رساندن صادرات فولاد از ۲۰۰ هزار تن در سال ۱۳۹۱ بیش از شش میلیون تن در سال ۱۳۹۵ است که حاصل تکمیل طرح های فولادی و توجه به زنجیره تولید فولاد است.

وی در خصوص آخرین اوضاع زنجیره تولید فولاد، گفت: در حوزه تکمیل زنجیره فولاد کنسانتره افزایشی ۵۴ درصدی در این دولت داشت. ۲۸.۸ میلیون تن به ۴۴ میلیون تن ارتقاء پیدا کرد و گندله نیز در حالی که پیش از این یک محصول وارداتی جهت کشور عزیزمان ایران محسوب می شد با افزایشی ۴۵ درصدی به ۱۴ میلیون تن رسید که آینده نگری می کنیم در سال ۱۳۹۶ زنجیره فولاد به توازن کامل برسد.

بهبود روابط با کشورهای خارجی کلید توسعه

رییس هیات عامل شرکت توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور عزیزمان ایران (ایمیدرو) در خصوص عوامل تاثیرگذار در توسعه ای اقتصاد کشور عزیزمان ایران گفت: کشور عزیزمان ایران هیچ راهی به جز اصلاح روابط خود با کشورهای دیگر ندارد، آیا که براساس برنامه ششم توسعه جهت ایجاد جهشی موثر در حوزه معدن و صنایع معدنی نیاز به جذب ۵۰ میلیارد سرمایه خارجی دارد که این فقط در شرایطی فراهم می شود که روابط کشور عزیزمان ایران با دنیا اصلاح پیدا کند.

واژه های کلیدی: ایران | میلیون | ایرانی | ونزوئلا | ونزوئلا | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs