سایه بان انتخابات احمدی نژاد اصولگرایان احمدی نژاد

سایه بان: انتخابات احمدی نژاد اصولگرایان احمدی نژاد ستاد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری 96 اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی ادغام طب سنتی در نظام سلامت ، تجویز دارو در عطاری ها تخلف است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه طب سنتی به علت سوء مدیریت ها در کشور مغفول مانده هست، گفت: تجویز غیرقانونی دارو در این مراکز به یکی از چالش ه

ادغام طب سنتی در نظام سلامت ، تجویز دارو در عطاری ها تخلف است

تجویز دارو در عطاری ها تخلف است/ادغام طب سنتی در نظام سلامت

عبارات مهم : سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه طب سنتی به علت سوء مدیریت ها در کشور مغفول مانده هست، گفت: تجویز غیرقانونی دارو در این مراکز به یکی از چالش های نظام سلامت تبدیل شده است است.

به گزارش مهر، همایون هاشمی با انتقاد از اینکه فعالیت افراد غیرمتخصص در حوزه طب سنتی سلامت مردم را ترساندن می کند، افزود: طب سنتی از گذشته و سینه به سینه به ما به ارث رسیده و شاخص های طب سنتی و جایگاه آن در دنیا آشنا شده است است ولی متاسفانه این عنوان در کشور به علت سوء مدیریت ها مغفول مانده و شاهد فعالیت افراد غیرمتخصص در این حوزه هستیم.

ادغام طب سنتی در نظام سلامت ، تجویز دارو در عطاری ها تخلف است

وی با بیان اینکه ساماندهی طب سنتی و همچنین جلوگیری از فعالیت افراد غیرمتخصص در این حوزه درآمدزایی پایدار را جهت کشور به همراه دارد، گفت: بروز تخلفات در این حوزه بر هیچ کس پوشیده نیست و باید با متخلفان برخورد جدی شده است و نسبت به سروسامان دادن اوضاع نامطلوب طب سنتی اقدام کرد.

هاشمی با تاکید بر اینکه باید در طب سنتی بازبینی مناسب انجام و طب سنتی در نظام سلامت ادغام شود، تصریح کرد: علمی کردن و ساماندهی طب سنتی امری مهم است که باید به آن توجه کرد؛ در برنامه ششم توسعه وزارت بهداشت موظف شده است طب سنتی را در نظام سلامت ادغام کند و نیاز است وزارت بهداشت در جهت اجرای این مصوبه گام برداشته تا طب سنتی بتواند به جایگاه خود دست یافته و شاهد تقویت و بهبودی اوضاع آن باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه طب سنتی به علت سوء مدیریت ها در کشور مغفول مانده هست، گفت: تجویز غیرقانونی دارو در این مراکز به یکی از چالش ه

وی با بیان اینکه عطاری ها تنها محل عرضه عرقیجات و گیاه های دارویی هست، تصریح کرد: عطاری ها تنها مجاز به عرضه گیاه های دارویی بوده و نباید به عرصه تجویز و عرضه دارو وارد شوند لیکن این امر غیرقانونی بوده و سلامت مردم را در معرض ترساندن قرار می دهد.

هاشمی با تاکید بر لزوم شدت یافتن نظارت وزارت بهداشت بر نحوه عملکرد عطاری ها، گفت: نظارت بر این مراکز باید به صورت دقیق و حساس انجام شود تا اعتماد مردم از این مراکز حاصل شود لیکن تجویز غیرقانونی دارو در این مراکز به یکی از چالش های نظام سلامت تبدیل شده است است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه جهت برخورد با عطاری های متخلف خلاء قانونی دیده نمی شود، تصریح کرد: کم کردن تخلفات عطاری ها با نظارت مناسب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان پذیر است.

ادغام طب سنتی در نظام سلامت ، تجویز دارو در عطاری ها تخلف است

واژه های کلیدی: سلامت | فعالیت | بهداشت | وزارت بهداشت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs